Szkolenia

Home Szkolenia ATPL

ATPL

Szkolenie teoretyczne do Licencji Pilota Samolotowego Liniowego ATPL(A)

ATPLATO Smart Aviation jest jedyną zatwierdzoną organizacją szkolenia lotniczego w Zachodniej Polsce uprawnioną do prowadzenia kursów teoretycznych do Licencji Pilota Samolotowego Liniowego. Wykłady prowadzone są przez najlepszych instruktorów w kraju posiadających wieloletnie doświadczenie w lotnictwie komunikacyjnym. Szkolenie obejmuje wiedzę z 14 przedmiotów i kończy się egzaminem państwowym. Zaliczenie egzaminu otwiera drogę do kariery pilota liniowego.

Wszystkich kandydatów zapraszamy na dziesiątą edycję kursu ATPL(A). Pierwsze wykłady rozpoczynają  się w sobotę 6 października 2018 roku o godzinie 09:00. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie kursem, zdecydowaliśmy się podzielić kandydatów na dwie grupy liczące maksymalnie 28 osób. Kurs prowadzony będzie jednocześnie na lotnisku Poznan-Ławica Terminal General Aviation oraz lotnisku Muchowiec-Katowice.

W ramach kursu oferujemy:

Opis wykładowców prowadzących kurs ATPL:

Sławomir Błocki – inżynier obsługi technicznej LOT AMS SA, posiadacz licencji mechanika obsługi i inspektora lotniczego na typach ATR 42-72, Q400, EMB 145/170/195, B737, A320, wieloletni wykładowca, który z niezwykłą pasją omawia ogólną wiedzę o samolocie.

Michał Kurek – absolwent Politechniki Rzeszowskiej na kierunku budowy maszyn i lotnictwa specjalizacja pilotaż, licencjonowany mechanik obsługi technicznej, na codzień kapitan na samolocie Bombardier Dash 8 Q400 w PLL LOT, który z ogromnym poczuciem humoru przybliża studentom zasady lotu.

Stefan Kraszewski – licencjonowany kontroler ruchu lotniczego, odpowiedzialny za wyszkolenie kilku pokoleń kontrolerów ATC w całej Polsce, wieloletni wykładowca  prawa i procedur operacyjnych.

Piotr Szewczak – czynny pracownik IMGW, ukończył studia magisterskie w zakresie hydrologii, meteorologii i klimatologii, autor niebieskiej książki “Meteorologia dla pilota samolotowego”, z której uczą się całe pokolenia pilotów.

Małgorzata Chelis – instruktor w zakresie przedmiotu Człowiek – ograniczenia i możliwości, najbardziej znana pani psycholog w Polsce, odpowiedzialna za rekrutację, ocenę psychologiczną, szkolenia i konsultacje indywidualne dla pilotów oraz firm lotniczych, założycielka serwisu zawodpilot.pl

Piotr Kusyk – absolwent Politechniki Rzeszowskiej na kierunku pilotaż, instruktor pilot, wykładowca nawigacji i instruktor MCC, pilot ATR42/72, EMB170, B737 a obecnie kapitan na A320 w Wizzair z ponad 12 tys. godzin nalotu.

Tomasz Duda – absolwent Politechniki Rzeszowskiej na kierunku pilotaż, instruktor pilot z dużym doświadczeniem w lataniu dyspozycyjnym m.in. na Cirrusie SR22, Piperze Matrix, Cessnie Citation XLS. Obecnie pilot EMB170 w PLL LOT i wykładowca zasad lotu oraz planowania i osiągów.

Lukasz Mierzejewski – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie na kierunku pilotaż, pilot dyspozycyjny na SR22 i instruktor pilot w ATO Aeroklubu Śląskiego w Katowicach. Obecnie pilot A320 w Wizzair. Wykładowca Procedur Operacyjnych.

Sebastian Kawa – lekarz medycyny – absolwent Śląskiej Akademii Medycznej. Pilot samolotowy zawodowy i szybowcowy z ogólnym nalotem ponad 5500 godzin. Jako lekarz poza pracą w szpitalu przez 5 lat pracował jako lekarz pogotowia ratunkowego. Sebastian Kawa jest instruktorem szybowcowym ale także wziętym prelegentem i wykładowcą przedmiotu Human Performance.

Artur Rutkowski – pilot szybowcowy i samolotowy, kontroler ruchu lotniczego, absolwent studiów podyplomowych w zakresie  organizacji lotnictwa cywilnego na Politechnice Śląskiej oraz wielu kursów specjalistycznych z zakresu bezpieczeństwa operacji lotniczych. Obecnie kontroler lotniska Katowice, local safety manager oraz inspektor ATM w PAŻP. Wykładowca Prawa Lotniczego oraz Procedur ATS.

Koszt szkolenia wynosi 4000 zł na osobę. Szkolenie objęte jest 0% stawką VAT.

 

Wpisz swoje dane, jeśli jesteś zainteresowany szkoleniem do licencji ATPL(A)

 

Wróć do góry

Kontakt

Pełne dane kontaktowe

Siedziba szkoły

Lotnisko Poznań-Ławica
ul. Bukowska 285 (Terminal GA)
60-189 Poznań

Informacja dla Studenta Zagranicznego

Mateusz Działyński - HT CFI