Szkolenia

Home Szkolenia ATPL

ATPL

Szkolenie teoretyczne do Licencji Pilota Samolotowego Liniowego ATPL(A)

ATPLATO Smart Aviation jest jedyną zatwierdzoną organizacją szkolenia lotniczego w Zachodniej Polsce uprawnioną do prowadzenia kursów teoretycznych do Licencji Pilota Samolotowego Liniowego. Wykłady prowadzone są przez najlepszych instruktorów w kraju posiadających wieloletnie doświadczenie w lotnictwie komunikacyjnym. Szkolenie obejmuje wiedzę z 14 przedmiotów i kończy się egzaminem państwowym. Zaliczenie egzaminu otwiera drogę do kariery pilota liniowego.

Wszystkich kandydatów zapraszamy na dziesiątą edycję kursu ATPL(A). Ze względu na bardzo duże zainteresowanie kursem, zdecydowaliśmy się podzielić kandydatów na dwie grupy. Kurs prowadzony będzie na lotnisku Poznan-Ławica Terminal General Aviation oraz lotnisku Muchowiec-Katowice. Pierwsze wykłady w Poznaniu rozpoczynają  się w sobotę 2 marca 2019 roku o godzinie 09:00. Pierwsze zajęcia w Katowicach rozpoczynają się  dwa tygodnie później, czyli 16 marca 2019 roku o godzinie 09:00. Serdecznie zapraszamy.

W ramach kursu oferujemy:

Opis wykładowców prowadzących kurs ATPL:

Sławomir Błocki – inżynier obsługi technicznej LOT AMS SA, posiadacz licencji mechanika obsługi i inspektora lotniczego na typach ATR 42-72, Q400, EMB 145/170/195, B737, A320, wieloletni wykładowca, który z niezwykłą pasją omawia ogólną wiedzę o samolocie.

Michał Kurek – absolwent Politechniki Rzeszowskiej na kierunku budowy maszyn i lotnictwa specjalizacja pilotaż, licencjonowany mechanik obsługi technicznej, na codzień kapitan na samolocie Bombardier Dash 8 Q400 w PLL LOT, który z ogromnym poczuciem humoru przybliża studentom zasady lotu.

Stefan Kraszewski – licencjonowany kontroler ruchu lotniczego, odpowiedzialny za wyszkolenie kilku pokoleń kontrolerów ATC w całej Polsce, wieloletni wykładowca  prawa i procedur operacyjnych.

Piotr Szewczak – czynny pracownik IMGW, ukończył studia magisterskie w zakresie hydrologii, meteorologii i klimatologii, autor niebieskiej książki “Meteorologia dla pilota samolotowego”, z której uczą się całe pokolenia pilotów.

Piotr Kusyk – absolwent Politechniki Rzeszowskiej na kierunku pilotaż, instruktor pilot, wykładowca nawigacji i instruktor MCC, pilot ATR42/72, EMB170, B737 a obecnie kapitan na A320 w Wizzair z ponad 12 tys. godzin nalotu.

Tomasz Duda – absolwent Politechniki Rzeszowskiej na kierunku pilotaż, instruktor pilot z dużym doświadczeniem w lataniu dyspozycyjnym m.in. na Cirrusie SR22, Piperze Matrix, Cessnie Citation XLS. Obecnie pilot EMB170 w PLL LOT i wykładowca zasad lotu oraz planowania i osiągów.

Lukasz Mierzejewski – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie na kierunku pilotaż, pilot dyspozycyjny na SR22 i instruktor pilot w ATO Aeroklubu Śląskiego w Katowicach. Obecnie pilot A320 w Wizzair. Wykładowca Procedur Operacyjnych.

Sebastian Kawa – lekarz medycyny – absolwent Śląskiej Akademii Medycznej. Pilot samolotowy zawodowy i szybowcowy z ogólnym nalotem ponad 5500 godzin. Jako lekarz poza pracą w szpitalu przez 5 lat pracował jako lekarz pogotowia ratunkowego. Sebastian Kawa jest instruktorem szybowcowym ale także wziętym prelegentem i wykładowcą przedmiotu Human Performance.

Artur Rutkowski – pilot szybowcowy i samolotowy, kontroler ruchu lotniczego, absolwent studiów podyplomowych w zakresie  organizacji lotnictwa cywilnego na Politechnice Śląskiej oraz wielu kursów specjalistycznych z zakresu bezpieczeństwa operacji lotniczych. Obecnie kontroler lotniska Katowice, local safety manager oraz inspektor ATM w PAŻP. Wykładowca Prawa Lotniczego oraz Procedur ATS.

Koszt szkolenia wynosi 4000 zł na osobę. Szkolenie objęte jest 0% stawką VAT.

 

Wpisz swoje dane, jeśli jesteś zainteresowany szkoleniem do licencji ATPL(A)

[Not a valid template]

 

Wróć do góry

Kontakt

Pełne dane kontaktowe

Siedziba szkoły

Lotnisko Poznań-Ławica Terminal GA
ul. Bukowska 285, 60-189 Poznań
  • +48667667235 Anna Iglińska
    +48609455228 Artur Kromski
    +48667667534 Anna Kolasińska
  • osl@smartaviation.eu

Obsługa techniczna

Smart Aviation Aircraft Maintenance
Lotnisko ZIelona Góra Babimost EPZG
ul. Szkolna 23, 66-111 Nowe Kramsko

Kierownik Szkolenia

Mateusz Działyński - HT CEO

Kierownik Bezpieczeństwa

Witold Łożyński SMS